Emlak Haberleri

Torunlar GYO Kanal İstanbul arazisi için açıklama yaptı!

Torunlar GYO, basın yayın organlarında çıkan Aziz Torun’un ve Torunlar GYO’nun Kanal İstanbul güzergahında arazi sahibi olduğu haberlerini yalanladı.

Torunlar Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) muhtelif basın organlarında çıkan haberler hakkında açıklama yaptı.

Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve haber platformlarına Torunlar GYO ve Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun’u zan altında bırakan çeşitli iddialar yer aldı. Torunlar GYO çıkan haberleri yalanladı.

”Bu haberlerin hiç biri gerçekleri yansıtmamaktadır” ifadelerinin kullanıldığı açıklamada, Aziz Torun ve Torunlar GYO’ya ait Kanal İstanbul güzergahı üzerinde yer alan arazisinin bulunmadığı ifade edildi.

Başakşehir Kayabaşı olarak adlandırılan bölgede toplam 60 bin 832 metrekare büyüklüğündeki üç ayrı arazi, Kanal İstanbul projesinin henüz gündemde olmadığı 2008 yılında Torunlar GYO tarafından satın alınmıştı. Kayabaşı’nda yer alan bu araziler ile ilgili bilgiler, Torunlar GYO’nun faaliyet raporlarında yer alıyor.

Şirket, Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ve Borsa İstanbul’da işlem gören ve faaliyet gösteren şirketi zan altında bırakan, yatırımcıları yanlış yönlendiren haberin düzeltilmesi talep etti.

Torunlar GYO’nun KAP açıklaması:
Son günlerde bazı basın yayın organlarında ve haber platformlarına Torunlar GYO ve Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Aziz Torun’u zan altında bırakan çeşitli iddialar yer almaktadır. Bu haberlerin hiç biri gerçekleri yansıtmamaktadır. Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Aziz Torun’un şahsına ya da şirketimiz Torunlar GYO’a ait direkt Kanal İstanbul güzergâhı üzerinde yer alan bir arazisi bulunmamaktadır.

Başakşehir Kayabaşı olarak adlandırılan bölgede toplam 60.832 m2 büyüklüğündeki üç ayrı arazi, Kanal İstanbul projesinin henüz gündemde olmadığı 2008 yılında Torunlar GYO tarafından satın alınmıştır. Üstelik bu arazilerin Kanal İstanbul güzergâhı ile direkt bir yakınlığı söz konusu değildir. Kayabaşı’nda yer alan bu araziler ile ilgili bilgiler, Torunlar GYO’nun Faaliyet Raporlarında 10 yıldır yer alan kamuya açık bilgilerdir.

Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Aziz Torun ve Borsa İstanbul’da işlem gören ve kurumsal yönetim ilkeleri ışığında şeffaf bir iletişim anlayışı ile faaliyet gösteren kurumumuzu zan altında bırakan, üstelik yatırımcılarımızı da yanlış yönlendiren haberin aynı kanaldan düzeltilmesi talep edilmiştir.

Kamuoyunun ve yatırımcılarımızın bilgisine sunarız…

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya