Emlak Haberleri

Türk Çimento’nun yeni başkanı Fatih Yücelik oldu!

ERÇİMSAN Holding’in İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Yücelik, Türk Çimento’nun 24’üncü Başkanı oldu.

Aşkale Çimento, Sançim ve Kavçim markalarını bünyesini altında bulunan Türk Çimento sanayisine 30 yıl gibi uzun zamandan beri sahip olduğu 5 entegre çimento fabrikası, 2 öğütme tesisi ve 15’in üzerinde hazır beton tesisi ile yön veriyor.

Türkiye’nin en büyük 4. çimento üreticisi ERÇİMSAN Holding’in İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fatih Yücelik, Türk Çimento’nun 24’üncü Başkanı olarak seçildi.

Fatih Yücelik kimdir?

Siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümünden mezun olan Fatih Yücelik, iş yaşamına İstanbul’da yönetici adayı olarak başladı. Kariyerini inşaat sektöründe üst düzey yönetici olarak sürdüren Yücelik, Aşkale Çimento, Sançim ve Kavçim markaları ile Türk Çimento Sanayinin önde gelen kuruluşlarından olan Erçimsan Holding’in Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve İcra Kurulu Başkanlığı’na devam ediyor.

Profesyonel deneyimleri dışında sivil toplum kuruluşlarında da çalışan Fatih Yücelik, Sri Lanka Demokratik Sosyalist Cumhuriyeti Doğu Anadolu Fahri Konsolosluğu, Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği ve Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini sürdürüyor.

Fatih Yücelik, TÜRKÇİMENTO’nun 24. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine getirildi.

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya