Emlak Haberleri

Yabancıya konut satışı yüzde 35 arttı!

Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ, son zamanlarda sık sık gündeme gelen yabancıya konut satışıyla ilgili yaptığı açıklamada, ocak-mart döneminde 14 bin 344 adetle tüm zamanların ilk çeyrek rekoru kırıldığını dile getirdi.

Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ yaptığı açıklamada Mart’ta konut satışlarının tüm olumsuzluklara karşın yüzde 20,6 artış göstererek, 134 bin 170’e geldiğini ve söz konusu bu rakamın artan fiyatlara ve yüksek faiz oranlarına rağmen konut yatırımına olan güveni gösterdiğini dile getirdi.

Türkiye’de konut ihtiyacının çokluğuna da değinen Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Son dönemde TÜİK istatistiklerine göre kiracılık oranı artmış durumda. Yatırım amacının dışında özellikle yeni evlilikler, üniversite mezuniyetleri, boşanmalar, gençlerin tek başına yaşama isteği gibi kriterler eve talebi canlı kılıyor. Yatırımcılar konut yatırımıyla enflasyona karşı kendilerini koruyor”

2022 yılının ilk çeyreğinde konut satışlarının yüzde 21,7 oranında artış göstererek, toplamda 320 bin 63 olarak gerçekleştiğine değinen Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ, söz konusu bu verinin, insanların maliyetlerdeki yükselişler sebebiyle bir an önce konut sahibi olmak istemesini gösterdiğine değindi.

İşte Akzirve Satış Müdürü Sabbağ’ın konuyla ilgili o açıklamaları…

“YABANCILARIN ÜLKEMİZE GÜVENİ SÜRÜYOR”

Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sahip olduğu özellikler sayesinde her zaman yabancı yatırımcı çekebildiğini kaydederek, özellikle konutta son dönemlerde dünyanın parlayan yıldızı olduklarına değindi.

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen yabancıya konut satış rakamlarının Mart ayında yüzde 31, ilk çeyrekte de yüzde 45,1 arttığını kaydeden Akzirve Satış Müdürü Hakan Sabbağ, şöyle konuştu: “Ocak-mart döneminde 14 bin 344 adetle tüm zamanların en yüksek satış rakamına ulaşıldı. Türkiye bu alanda rekor kırdı. Bu veriler, yabancıların ülkemize olan güvenini gösteriyor. Türkiye her zaman yabancı yatırımcı çekebiliyor. Özellikle konutta ülkemizde hem yatırım hem de oturum amaçlı alım yapan önemli bir yabancı sayısı var. Ayrıca mart ayında Rusların konut alımına bakarsak yüzde 30,5’lik artış görüyoruz. Yani ortalamanın paralelinde. Söylemlerin aksine bir azalış görmüyoruz.”

“MARTTA SATIŞLARIMIZ YÜZDE 35 ARTTI”

Akzirve Satış Müdürü Sabbağ, lansman avantajlarının devam ettiği Topkapı 29 projesinde satışlarının Mart ayında yüzde 35 arttığına değinerek, önemli bir hareketlilik gördüklerine değindi.

Akzirve Satış Müdürü Sabbağ, mega kent İstanbul’un en çok değerlenen ve en merkezi noktası Topkapı’da inşa ettikleri bu özel projeye yabancıların da hayli ilgili olduğunu, satışlarındaki yabancı payının yüzde 40 olduğunu kaydetti.

Topkapı 29 projesinin gördüğü ilgiye de değinen Sabbağ, “Projemiz ideal bir yerleşim ve tüm ihtiyaçlara cevap veren yepyeni bir ekosistem olarak tasarlandı. Bu nedenle yerli yatırımcıların olduğu kadar yabancıların da yoğun ilgisiyle karşı karşıya” diye konuştu.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya