Emlak Haberleri

Yapı Kredi’den yeşil dönüşüme destek!

Yapı Kredi Bankası, binalarda enerji tasarrufunun bilincini artırmak için Doğa Dostu Mortgage ürününü hizmete sundu.

Yapı Kredi Bankası konutlarda yeşil dönüşümü desteklemek için yeni ürünü tanıttı. Anadolu Ajansı’nda yer alan habere göre; banka enerjide tasarruf bilincinin artırılması için Doğa Dostu Mortgage ürününü hizmete açtı.

Yapı Kredi’den yapılan açıklamaya göre, Doğa Dostu Mortgage ile A ve B sınıfı Enerji Kimlik Belgesi’ne sahip evlere özel olarak, kredi tahsis ücretinde yüzde 50 muafiyet avantajı sağlanacak.

Açıklamada görüşlerini aktaran Yapı Kredi Genel Müdür Yardımcısı Serkan Ülgen, çevreye duyarlı bir kurum olarak sürdürülebilirlikte de engel tanımadıklarını söyleyerek şu açıklamalarda bulundu:

“Sürdürülebilirliği her alanda benimsiyor ve tüm hizmetlerimize dahil ediyoruz. Bu anlamda faaliyetlerimizin çevre ve toplum üzerindeki etkilerini doğru yönetmenin büyük bir sorumluluk olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle Yapı Kredi’de hem operasyonel hem de kredilendirme faaliyetlerimizden kaynaklanan çevresel ve sosyal etkilerimizi etkin bir şekilde yönetiyoruz.

Enerji verimliliği yüksek konutlar, geleceğimiz için çok büyük bir öneme sahip. Biz de ülkemiz ve toplumumuzun yarınları için çalışan bir banka olarak enerji verimliliği konusuna dikkat çekmek istiyoruz. Bunun için Enerji Kimlik Belgesi bulunan ve enerji performansı yüksek olan konutlara Doğa Dostu Mortgage ile uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. Doğa Dostu Mortgage ürünümüzün sürdürülebilirlik açısından ülkemizin geleceğine önemli bir katkı sunacağını düşünüyoruz.”

 

 

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya