Toki Haberleri

Yeni TOKİ projelerinde kaç konut yer alacak?

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa etmeyi hedefleyen Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın İstanbul projeleri için beklenen tarihler açıklandı. Söz konusu projeler kapsamında İstanbul’a 1.400’e yakın yeni konut geliyor…

2023 yılına kadar 1 milyon 200 bin yeni konut inşa edecek olan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’nın İstanbul’da hayata geçireceği yeni projeler için tarihler açıklandı.

TOKİ’nin resmi internet sitesinde yer alan detaylara göre, TOKİ’nin yeni projeleri mega kent İstanbul’un Ataşehir ve Esenler ilçelerinde inşa edilecek.

Peki İstanbulluların merakla beklediği TOKİ İstanbul projelerinde kaç konut yer alacak? Projelerin ihaleleri ne zaman yapılacak?

TOKİ’nin İstanbul projeleri kapsamında toplamda 1.369 konut yer alacak. Söz konusu projeler kapsamında Ataşehir ilçesinde 211 ve 440 konutluk iki yeni proje için düğmeye basılırken, Esenler’de ise 440 konutluk kentsel dönüşüm projesi hayata geçirilecek.

Ataşehir’e 929 konutluk 2 yeni proje müjdesi

İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Şerifali Çiftliği GÖB Alanı 2 Etap 718 Konut ve 70 adet Dükkan işi ihalesi 18 Temmuz tarihinde, İstanbul ili, Ataşehir ilçesi, Şerifali Çiftliği GÖB Alanı 3. Etap 211 Konut ve 23 adet Dükkan işi ihalesi 20 Temmuz 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Esenler’e 440 konutluk dönüşüm projesi

İstanbulluların yüzünü güldüren TOKİ, Ataşehir projesi dışında İstanbul Esenler’de de bir kentsel dönüşüm projesi hayata geçirecek. Esenler dönüşüm projesi kapsamında 440 adet konut inşa edilecek. Projenin ihalesi 9 Ağustos 2022 tarihinde gerçekleştirilecek.

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, merakla beklenen projeler açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacak.

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya