Ekonomi

Zamdan solnra benzin ve motorin fiyatları ne oldu?

Güncel akaryakıt fiyatları listesi milyonlarca kişi tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Yaşanan gelişmelere göre, benzine yeni zam geldi. Peki zamdan sonra benzin ve motorin fiyatları ne oldu?

Geçtiğimiz haftalarda benzin, motorin ve LPG’ye gelen zamlardan sonra milyonlarca araç kullanıcısı benzin ve motorin fiyatlarını araştırıyor. Yaşanan gelişmelere göre, benzine yeni bir zam daha geldi. Peki milyonlarca kişi tarafından merak edilen benzin ve motorin fiyatları ne oldu?

Geçmişteki günlerde önce motorin ve benzine, daha sonra ise LPG’ye zam yapılmıştı. Motorin, LPG veya benzine yapılan zamlar Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) tarafından son dakika şeklinde  açıklanıyor.

Peki LPG, mazot ve benzin fiyatı ne kadar oldu?  LPG, mazot ve benzin fiyatı kaç TL? İşte merak edilen o soruların yanıtları…

BENZİNE 71 KURUŞ ZAM

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası tarafından 8 Şubat 2022 tarihinde yayınlanan açıklamaya göre benzin fiyatlarına 71 kuruşluk yeni bir zam geldi. EPGİS’in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

09/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Benzinde 71 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Peki yine milyonlarca kişi tarafından merak edilen ve araştırılan motorin fiyatları yapılan zamlardan sonra ne kadar oldu? İşte merak edilen motorin fiyatları…

7 Şubat 2022 tarihinde akşam saatlerinde EPGİS’in yaptığı açıklamaya göre, motorin fiyatlarına 80 kuruşluk bir zam geldi. EPGİS’in konu ile ilgili açıklaması şu şekilde:

“Akaryakıt Ürünlerinde Fiyat Artışı

08/02/2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere;

Motorinde 80 KRŞ/LT

Pompa satış fiyatlarına yansıyacak şekilde artış olmuştur.”

Yorum yapmak için tıklayın

You must be logged in to post a comment Login

Yorumunuz

Yukarıya